Únor 2018

Miluju své přátelé

20. února 2018 v 14:46 | Adel |  deníček
Krásný den všem! Už jsem sepsala ask články, takže v případě zájmu si je můžete přečíst tady a tady.

Minulý týden byl pro mě jeden z nejlepších tady. Proč? Měla jsem návštěvu z ČR. Konkrétně 2 nejlepší kamarádky + ségru jedné z nich a její kamarádku. Během víkendu jsme byly u mě v Brightonu - já normálně doma a oni si pronajaly byt přes arbnb. A řikám vám.. bylo to naprosto skvělý! Bylo strašně zvláštní chodit tady po ulicích s nima, jít si s nima sednout tady do hospody a tak.. Cítila jsem se zase jako já. Né, že bych se tady přetvařovala, bože to vůbec! Ale já sem v čj hrozně ukecaná a v určité společnosti ráda středem pozorností.. no a s nejkou máme dost specifický humor .. tak proto sem to byla zas já.

Každopádně od pondělka sme byly v Londýně ( s HF jsem se domluvila, že budu mít tři volno - totálně bez problému jako všechno tady) a zase jsme bydlely přes arbnb. Trochu byl teda problém se někde sejít s tou ubytovatelkou, ale to bylo ve finálé to nejmenší. Já byla kdysi v Londýně dva týdny a dost sem tam jezdila sama .. No a prostě můžu říct, že mám dobrý orientační smysl. Takže tam úplně úplně všechno bylo na mně! Což mě teda ve finále dost vytáčelo, protože jsem šla n nosem připeleným na mobilu kvůli navigaci, a ty 27 leté dospelačky šly za mnou jak vocásci. Zjistila jsem, že bych průvodkyni ve měste asi fakt dělat nemohla. Mám vždycky v hlavě plán a jak je něco mimo, tak sem akorát podrážděná haha. Dost jsem spamovala instastories, takže sem klasicky házim odkaz a vy se mějte krásně!

ještě chci dodat jak jsme po Londýně cestovaly - protože tam je mětstká drahá jako hovado, tak v 90% času jsme si vždycky objednaly uber.. Když jsme to rozpočítali mezi 5 osob, tak to vyšlo líp.. No a my si připadaly jak největší královničky vozit si zadky po Londýně v autě:D. Ale ta doprava? Fuu mega zasekaný!

Adel
xx

INSTAGRAM


AU PAIR ASK - 2.

14. února 2018 v 12:00 | Adel
Přeji vám krásnou středu a s ní přináším druhou část slibovaného asku. Mějte se krásně a v případě otázek se ptejte:)

Měla si nějaké očekávání?

Měla, ale dost zkreslené.. Asi to bude tím, že jsem četla různé blogy holek co byly v USA. A tam to je jiné - práce se točí vyloženě kolem dětí.

Jak trávíš volný čas a víkendy?

Volný čas který mám dopoledne mám Aj kurzy a večer kdy mám volno, tak bývám ráda, že jsem ráda.. Občas zajdu do posilky, dělám úkoly do školy, kouknu na film prostě pohoda!
A víkendy.. ehm, takže to začíná v pátek nějakou velkou kalbou, takže soboty = kocovina haha:D. No a vždycky se sejdu s kamarádkama ve městě :)! Zatím byla jen jedna neděle za tu dobu co tu jsem, že jsem jí trávila doma v posteli. A až bude jaro tak s kamarádkama plánujeme cestovat!

Chybí mít něco?

Takk rodina a přátelé - samozřejmě ! No a jinak.. asi občas takový to pohodlý domova:).. nebo jídlo! Bože ikdyž jsem atdy co se týče jídla doopravdy spokojená (článek), tak občas mi něco našeho doopravdy chybí!

Proč si se rozhodla pro UK?

Protože jsem tu byla se školou a naprosto sem si Anglii zamilovala! Dost jsem přemýšlela nad USA, ale byli tři zásadní důvody proč sem tam nejela - lítá se tam minimálně na rok a ten já k dispozici nemám, nepodívala bych se domů na Vánoce a poslední je ten, že bych tam letěla až ve věku 21 - jejich plnoletost.. Člověk si to pak o dost víc užije!

Jak dlouho plánuješ zůstat?

Do léta.. :) ještě ani sama nevím popravdě

Přemýšlela si o studiu v UK?

Ano, ale víc mě láká český studenstký život.. V Praze s kamarádama :)

Sžila jsi se s jejich životním stylem?

Až na ty jejich pidi obědy naprosto bez problému!

INSTAGRAM


AU PAIR ASK - 1.

5. února 2018 v 21:11 | Adel
Krásný večer, přináším slibovaný ask článek. Protože se otázky docela nahromadily, tak jsem ho rozdělila na dvě části a další očekávejte příští týden:). Mějte se krásně! A určitě se dál ptejte..


Pohádala jsi se někdy s HF ?

Ne, nikdy :) ! A skoro bych i dala ruku do ohně za to, že se s nimi nikdy nepohádám - ve všem si vyjdeme vstříc.

Kolik dostáváš pěnez + co ti platí ?

Dostávám od nich 100 liber týdně. Což je v UK průměr.. až na Londýn teda, tam většinou slečny dostávají víc.
A rodina mi zajišťujě(platí) ubytování, stravu, elektřinu.. prostě doopravdy jak kdyby ste bydleli u sebe:)! A co považuji za obrovské plus, tak moje HF mi platí lístky na městskou, které jsou tady nehorázně drahé!

Co říkala tvoje rodina na to že jsi odjela?

Od začátku mě v tom podporovali..Určitě by teda byli radši kdybych hned nastoupila na vš, ale když mi nevyšli a já se rozhodla takhle tak nebyli proti! Rodiče dřív hodně cestovali, takže jsou za mě rádi že si to užiju:). Ale mamka vedla samozřejmě i klasické řeči.. Nejvíc se bojím toho, že se mi nebude chtít vrátit.

Stýská se ti?

Ne, vůbec..:). Jasně rodina i kamarádi mi chybí, ale je to v pohodě - a navíc v dnešní době kdy jsem s nima každý den v kontaktu? Pohoda !

Co ti to zatím přineslo?

Přátelství, zlepšení v AJ, samostatnost

Co byl nejtěžší okamžik?

Když jsem volala s mamkou a ta držela umírající babičku za ruku a já mezitím tvrdla tisíce km daleko.. No a pak i následující ráno, kdy jsem se dozvěděla že babička umřela. To bylo nejhorší být v téhle situaci sama.

Jak se ti líbí?

Moc.. Jsem v Brightonu a to je krásné město. Těším se na jaro léto, kdy to tady je prý ještě lepší. No prostě sem spokojená! Doopravdy to tady miluju v Brightonu!

INSTAGRAM