Leden 2018

Co se událo - AU PAIR

31. ledna 2018 v 18:46 | Adel |  deníček
Krásný večer všem. Kdyby někoho zajímal článek o stravování v UK, tak článek najde tady.

Za poslední týden se toho událo tolik, že ani nevím kde začít.
Tak byly volby. Z výsledku rozhodně nadšená nejsem a nechci politiku tahat ke mně na blog. Jediné co dodám - čtvrt roku už žij v zahraničí a v zahraničí vyhrál pan Drahoš a to o něčem svědčí:).
Minulý týden byla docela makačka a to hlavně proto, že HM byla tři dny v nemocnici. Je nemocná (článek) a teď byla dost nachlazená, tak si jí tam radši nechali. Co to znamenalo pro mě? Že jsem konečně měla pocit, že fakt pracuju! Jednou jsem byla s malym celý den až do 8pm, takže jsem mu udělala i večeři, umyla ho atd a říkala si, že takhle to "operství" má asi vypadat haha:D.
Taky se vám chci pochlubit, že jsem ve čtvrtek šla do kina - Downsizing a bylo to pochopitelně v AJ, tak sem měla trochu strach jak tomu budu rozumět (když se díváme na TV tak si zapínám AJ titulky), ale bylo to úplně v pohodě :)!

Už jsem i dost začala pokoukávat po VŠ, ale zatím nebudu nic konkrétního zmiňovat :). Mimochodem chystám ASK článek, takže mi do komentářů můžete položit jakoukoliv otázku, která se týká au pair. Bohužel ani pod článek nemůžu přidat aktuální fotky, nějak nic nemám, takže vás opět odkážu na svůj instagram, kam s malým něco přidávám opravdu často.

Mějte se krásně!
Adel

1 - čím mě UK udivuje ? (strava)

25. ledna 2018 v 19:18 | Adel
Krásný večer všem, konečně píšu článek o tom jak probíhá stravování v UK , respektive v mé HF.
Čím začít? Asi tím, že v UK je hlavní jídlo dne VEČEŘE! Ano večeře, ne oběd jak u nás. Jak teda jejich oběd vypadá? Je to většinou jen toast/sendvič a to mně, žroutovi největšímu, vážně nestačí:D. Proto když jsem přes den s malym, tak nám většinou udělám rybí prsty, párky a jako přílohu k tomu jen toastový chléb. Z čeho jsem byla taky dost překvapená tak z toho, že všechny výše vyjmenované věci ohřívají v troubě! Takže to aspoň usnadní práci.
Ale jinak si na jídlo nemůžu stěžovat - HD mi jasně řekl, že děti jí kolem 6pm a že on a Carrie až mezi 8-9pm a že je na mě, jestli chci jíst s nima, nebo si dát něco dřív.. No a já že s nima a nelitovala sem! Vaří naprosto skvěle! Věřím, že by to jídlo sice nemuselo sednout každému - takové indické, kuřecí maso hodně a kari - a to je přesně něco co já mám hrozně ráda:). Takže sice tak od 5pm vždycky hladovým, ale nechci se zbytečně cpát před dobrou večeří která vím že mě čeká.. Každý den teda takhle nevyváří, většinou 1x do týdne máme pizzu, nebo si ohřeju mražené lasagne. Snídaně a večeře dětí samozřejmě doprovází film v tabletu.. Ale už 2x se stalo, že sme jedli všichni společne a to jim je vyply! Fakt jsem čuměla haha.

A teď k nákupu potravin. S HD jsem jela 2x do obchodu a jediný co můžu říct MEGA ZMATEK! Teď to zase budu porovnávat s mým domovem - na velký nákup jezdíme několikrát do měsíce, ale malý/běžný (pečivo, šunka, sýr, zelenina.. chápem) tak takový nákup prováděla mamka každý den či obden.. No a tady se právě jede na nákup a kupují se jenom tyhle věci..:D. Takže místo toho aby koupil 2x balení šunky do zásoby tak koupí jen jedno, které se do pondělka sní a musí se jít na extra nákup.. Tohle vážně nechápu. Vážně kupují jenom takové rychle spotřebovatelné potraviny, třeba mouky, olej a tak ne! A celkově ten nákup s ním byl prostě chaos:D. Řekl mi ať si do vozíku dám cokoliv budu chtít, což mi bylo samozřejmě blbý žejo.. Tak sem si tam hodila cereálie k snídani, ovocný čaj a jogurty:D. Úplně sem si v hlavně představovala jak sem na nákupu s mamkou, koupím si nějakou dobrou sušenku a pak si jí v autě cestou domu sním. Jasně - sušenku sem si mohla vzít i teď, ale děti se ho předtím ptaly jestli si můžou vzít nějakou sladkost a on že jich mají dost doma, tak nebudu provokovat.

Ufff, tak snad sem to nějak sepsala a odpověděla tím na nejčastější otázky. Kdyby Vás napadalo cokoliv dalšího, tak se můžete ptát na ask, kde sem včera odpověděla asi na x dotazů ohledně zařízení pobytu:).

Mějte se krásně!
Adel

ask.fm

instagram


Jak sem si našla AUPAIR kamarádky

24. ledna 2018 v 11:45 | Adel |  deníček
Krásný den všem. Píšu jeden z prvních článků na přání a to ten, jak že jsem se tady seznámila s otatníma aupair? Dost snadno:)!
Jsem v Brightonu a na FB je skupina "aupair Brighton", tak sem tam napsala příspevěk (nebyl první ani poslední), že tu jsem nová a ráda bych se s někým seznámila. No a vzápětí jsem byla přidaná do skupiny na whatsapp (která má asi 70 členů) a ozvalo se mi několik slečen včetně češek a slovenek! Největší pomoc při seznámení ale bylo to, když mi HM dala kontakt na jednu super španělskou aupair Rebecu. Domluvili jsme si sraz, ona tam přivedla další lidi a už se to jelo haha. To seznamování je tady hrozně snadný!
Vždycky když jdu na sraz s někým novým, tak sem trochu nervózní, ale to k tomu asi patří, ne :D ? Kdykoliv si přečtu nějaký příspěvěk na té FB skupině, že tu je někdo nový, tak jim hned napíšu, že bych se ráda sešla a díky domu jsem se před týdnem seznámila se Sonijou (Švédsko), Christie (Nový Zéland) a Manoellou (Brazílie) no a tvoříme spolu takovou partičku, máme naplánovaných spoustu výletů, takže předpokládám že celý jaro budu dost busy.
Ale co je teda pěkne na prd, tak to loučení.. Sbohem sem už musela říct češce Terce, naprosto skvelý Maře z německa. S tou sem si vážně neuvěřitelně sedla, ale ona si našla novou HF ve Skotsku ( důvod pro výlet yaay) ..
Mimo výše zmíněných bych chtěla například zmínit ještě Ainou. Španělská slečna, která má srdce na správném místě. Za normální situace bych se s ní asi nebavila, ale tady mi ve dvou těžkých okamžitích neskutečně, NESKUTEČNĚ pomohla <3 !

Mimochodem je tady i pár au pair kluků, nebo kluků co pracují normálně, ale jsou v té skupině. Je tu i dost španělů a už na ně mám alergii.. Fakt kdykoliv si jdete někam sednout, tak tam jsou minimálně dvě španělky a jasně že melou spolu..

Je nějaký další článek, který by vás ohledně au pair zajímal? Chystám o jídle, tak pokud máte nějaké nápady, dejte mi vědět!

Mějte se krásně!
Adel

INSTAGRAM
Jsou i horší au pair dny

22. ledna 2018 v 16:59 | Adel |  deníček
Krásné odpoledne všem. Doufám, že se máte dobře. Slyšela jsem že vám prý v česku napadlo hodně sněhu? Užijte si ho:) ! A to myslím naprosto vážně. Miluju lyžování a rve mi srdce, že se letos snad poprvé od mých tří let nedostanu s rodinou na hory.
Seznámila jsem se s naprosto super holčinama (chystám pro vás článek, jak sem si tu našla kamarádky). Jedna je dokonce až z Nového Zélandu a druhá z Brazílie.. A to mě na tom baví nejvíc, poznávat lidi z celého světa.

Když si tak pročítám vaše komentáře, tak si vždycky řikám..wow já si asi fakt žiju dobře teď.., ale veřte že to není vždycky pravda. I když mám mojí HF ráda, tak stejně popravdě pořád nechápu, proč tu jsem haha. Přijde mi že au pair nepotřebují, štve mě že jsou prakticky pořád doma se mnou, štve mě že když jedou na velký nákup koupí jen jedno balení šunky, které se sní během dvou dnů, štve mě že nemají tak dobře vybavenou kuchyň jako my doma abych mohla pořád něco péct, ...A mohla bych pokračovat. Prostě vám chci jen říct, že to neni vždycky nejlepší. Ale co ze všech tědlech "problémů" udělá ještě menší problém? Tak to, když k vám přijde Teddy a řekne vám že vás miluje. To jsem fakt roztála :). Jsou mi tři a ikdyž to je kolikrát fakt spratek, tak je takovej hrozně zdvořilej haha. Asi o něm napíšu nějaký extra článek o frájovy.

Tímhle se asi loučím, opět vás odkážu na můj instagram, kam přidávám skoro každý den nějaké video z běžného dne tady. Pár z vás mi tam už psalo, že je jedno z videí pobavilo. Haha děkuju.

Mějte se krásně!
Adel
Návrat do Anglie

17. ledna 2018 v 19:19 | Adel |  deníček
Krásný večer vám všem. Vítám Vás u nového článku a zároveň s tím i v roce 2018! Ano jsem hrozná ostuda :D.
Doma v ČR jsem strávila tři krásné týdny. Za tu dobu jsem se stihla vidět s každým, s kým jsem chtěla, byla jsem na pohřbu mé milované babičky, milionkrát se pohádala se sourozenci, ještě víckrát měla kocovinu a oslavila Vánoce s mojí nejlepší rodinou.
Upřímně? Bylo takové divné být zase doma. A to jsem se vrátila po měsíci a půl .. no a teď když sem byla doma po tom měsíci a půl, tak jsem si hrozně uvědomila jak RÁDA to tam mám. Né že by mi to chybělo, však homesick jsem nebyla.. Ale každý kdo tohle zažil, že někde žil sám a vrátil se domu/ do rodného města, tak určitě zná můj pocit.

Popravdě ale musím říct, že tři týdny byly tak akorát. Loučení probíhalo v pohodě, protože v půlce února mě plánují navštívit kamarádky a během jara rodina.. A pak přívítání v Anglii bylo taky fajn. Vyzvedl mě HD s Teddym, kterého když jsem pozdravila tak stydlivě obrátil hlavu, ale o dvě hodiny později mi už ťukal na dveře, že si chce jít hrát a nepustil mě do večera, BroučekJ. Host parents mi další den říkali, že jsou rádi že jsem zpět a že jsem chyběla i klukům. No to jednoho potěší haha. A teď jedno přiznání.. ještě ten večer jsem se rozbrečela kamarádce do mobilu, že nevím jak to tady půl roku v tak maličké koupelně vydržím! Ale to byla jen nějaká krize a zas nezvyk. Teď už fakt no stress mám krásné bydlení!


Jak sem nebyla aktivní na blogu, tak na INSTAGRAMU jsem aktivní pořád.. Dost často tam dávám s klukama nějaké stories. Tak kdyby někoho zajímalo víc z mého života au pair, tak budu ráda když mrknete. Mějte se krásně!