Prosinec 2017

Pondělní krize, úterý v mlze - AU PAIR

8. prosince 2017 v 0:54 | Adel |  První měsíc
Přeji vám krásnou půlnoc. U mě dost neobvyklý čas na psaní článků, ale nemůžu spát a když budete pokračovat ve čtení dozvíte se proč. Kdyby někoho zajímal článek, kde jsem sepsala můj denní schedule jako au pair, tak článek najete tady. Musím se vám přiznat, že jsem v pondělí měla docela krizi.. To je den, který trávim s malým doma a protože HP pracují z domova, tak to je nehorázný vopruz... Čekala jsem od toho au parství asi něco jiného no.. Přijde mi že nic nedělám! Neni to, že bych malýho čapla a šli by sme třeba na hriště - mrzne a je to mamánek.. Tak sem z toho byla taková rozhozená. To se ale změnilo v úterý večer, kdy jsem se sešla s českou Terkou - což je snad moje dvojče.. Znám jí dva týdny a v životě jsem nepotkala někoho s kým bych toho měla tolik společného. Je k nezaplacení tu mít takovou parťačku. No šli sme i s ostatníma zakalit a víc k tomu ani napsat nemůžu, protože mám okno. Řikám vám, party jako hovado a domu sem dotáhla za světla. A zaspala haha. Naštěstí se HP nezlobili, takže i když remcám jak se nudim, tak sem za mojí HF prostě nejštastnější.
No a proč píšu článek teď. Nemůžu spát a asi dneska ani neusnu. Už přes rok mám babičku v důchoďáku a je to ležák... a dneska večer mi volala mamka, že je na tom dost špatně, že u ní bude spát a bude jí držet celou noc na ruku.. A já jako kdybych byla zevnitř rozervaná. Strašně moc bych teď chtěla být s mamkou a s babičkou. V hlavě mám hrozný myšlenky co mi mamka zítra zavolá a je mi ze všeho psychicky zle.
Doufám, že se máte líp jak já a že vás příšte přivítám u optimističtějšího článku.

Adel

(ani nemám náladu sem přidávat aktuální fotky, takže kdo o ně má zájem může mě sledovat na instagramu)


EDIT: O 6 HODIN DELE - dekuju za podporu, ale nepiste mi ze babicce bude lip. Ted mi volala mamka ze moje nejmilovanejsi babicka pod sluncem umrela, ale uz byla ve stavu ze to pro ni bylo vysvobozeni

Můj běžný den jako AU PAIR

3. prosince 2017 v 11:38 | Adel |  První měsíc
Přeji vám krásný den. V tomle článku vám popíšu můj schedule, aneb co tady přes den dělám. Kdyby někdo neveděl, tak jsem v rodině, kde se starám o dva kluky - Olly 9 let a Teddy 3 roky.

Pondělky + Pátky jsou jiné než ostatní dny, protože Teddy nejde do nursery a je se mnou doma. Ty dny vstávám až v 8 a pak jdu dolu na snídani, kterou dětem nepřipravuju. Asi 3x jsem se ptala jestli ji mám dělat a ne, prý mám vždy obsloužit jen sebe.. Pak záleží jak se s HD dohodneme a buď on jde s Ollym do školy a já jsem mezitím doma, nebo naopak. Během dopoledne vždycky uklidím klukům pokoj - ustelu, roztáhnu závěsy, poklidím hračky snesu do kuchyně nádobí- a dále udělám myčku, sklidim po snídani a celkově všechno urovnám případně ještě uklidím oblečení do skříní. Teď onemocněla uklízečka, takže v pátek vždycky dělám i větší úklid, ale když prostě vidim že je zapatlanej sporák nebo drobky pod stolem tak to uklizím naprosto automaticky ať je jakkýkoliv den:). Pak si s Teddym vždycky hraju a snažim se ho zabavit, aby hned neměl potřebu čumět na tv..Moje HP pracují z domova a to je popravdě docela vopruz, protože upřímně mám pocit, že je mám pořád za zadkem a když přijdou v době oběda dolů tak malej je jen pořád do kola "muuuum, daaaad" a já sem jak pátý kolo u vozu.. K obědu nám většinou připravuju jen senvič ( v UK je hlavní jídlo dne večeře).. A odpoledne trávíme podobně, hraním a případně i tou televizí.. Nebo když počasí dovolí, tak jdeme na hřiště a jednou jsme byli i v dětském zábavném centru, což jsem si snad užila víc jak malej haha. Ale zase to bylo tak.. Že nás tam vezl HD a pracoval tam mezitím v kavárně.. Že to prostě neni na mně, že bych vzala malýho, sedla do auta a jela někam.

Úterky + Středy + Čtvrtky vstávám o chvilku dřív, abych ze sebe stihla udělat člověka, protože vedu Ollyho do školy (10 min pěšky) a v úterý a ve čtvrtek pak rovnou vyrážím na autobus a jedu na kurz AJ. Pak ve zbytku dne udělám úklid, který popisuji výše.. Ve 3pm vyzvedávám Ollyho ze školy, kde mu pak doma připravím svačinu a on jde většinou hned k počítači, kde s ním občas hraju hry, nebo hrajem něco spolu.. Kolem 5pm HP vyzvednou Teddyho, tak se s ním pak snažím trávit do večeře čas.

Děti vždycky večeří tak kolém 6-7pm a já s rodičema až v 8-9pm což byl docela nezvyk na začátku..
Protože HP pracují z domova, tak je vážně naprd, že nevím kdy mi končí pracovní doba, takže si jí ukončím většinou když jdou děti večeřet, nebo podle situace...Vždycky se zeptám jestli můžu s něčím pomoct a že kdyby cokoliv jsem u mě v pokoji. Kolikrát jsou vážně děsný situace, že třeba malý kouká na tv, vedlě něj sedí HM a já nevim.. Tak jako mám mít teď volníčko, nebo vedle nich sedět jak trubka, nebo co sakra se bude dít.. Tak sem psala i jejich bývalé au pair a taky moc v tědlech situací neveděla.

Občas mívám i babysitting, to znamená že hlídám večer a HP si můžou někam vyrazit. Díkybohu, že to nejsou pařmeni jak já haha.

Víkendy mám volné, s tím že kdyby mě poprosili o páteční/sobotní večerní hlídání, tak jim samozřejmě vyhovím a program si naplánuji na ten volný večer.. A to že jsem off neznamená že je ignoruju. Když dosnídám a nesu talíře do kuchyně a chci je dát do myčky a vidím že je plná a umytá, tak jí automaticky vynadám, protože tohle je pro mě prostě samozřejmost.. Stejně jako když přijde Teddy, že si chce hrát tak ho neposílám do háje, ale ráda si ho vezmu na hraní:)

No popravdě se moc nenadřu, což? Ale to nikdo tady.. Znám už tady z okolí kupu au pairek, a všichni ten schedule máme podobný...Než jsem sem jela, tak sem na netu četla spoustu kirtiky, že v UK je au pair spíš služka a levná pracovní síla, ale to já teda rozhodně nejsem. No a HP jsem i kolikrát říkala, že toho můžu dělat víc.. Protože toho moc nemám. Ze začátku jsem moc nechápala, proč potřebuje taková rodina au pair:D , ale o víkendu když mám days off.. Nooo tak to bych vám přála vidět ten binec haha.

HP = host parents

Je nějaký článek o který byste stáli co se týče au pair? Kdyby vás cokoliv zajímalo tak pište do komentářů.. Plánuji i článek, kde se budu snažit odpovědět na časté otázky, takže kdyby vás cokoliv napadalo tak se ptejte:)

Adel