Listopad 2017

jako AU PAIR se mám skvělě

27. listopadu 2017 v 15:20 | Adel |  První měsíc
Přeji vám krásný den. Během minuléto týdne a víkendu jsem se potkala s tolika novýma a skvělýma lidma, že to neni ani možný. Nadruhou stranu v sobotu odletěla zpět do ČR Terka, takže mi tu ubyla jedna česká kamarádka.. A to je to těžký na tom.. Spřátelíte se a než se nadějete, tak se zas loučíte. V úterý i v sobotu večer jsem byla v pubu s přátely a bylo to hooodně fajn. Jediný co je strašný, tak to noční vracení se domu! Protože v noci tu jezdí night bus a ten nestaví nikde blízo v mím okolí, takže musím absolvovat cestu přes park, kterou samozřejmě celou proběhnu haha.
Co se týče rodiny, tak jsem nejštastnější.. Když přestanu řešit tu jejich výchovu! Já s nima byla domluvená tak, že to budu určitě do Vánoc a zjistíme jak to funguje, ale ještě než jsem sem vůbec přiletěla, tak už jsem měla koupenou letenku i po Vánocích.. No a teď se mě na to HM i HD ptají, jak teda pak.. No a já že se chci 100% vrátit a oni že super, že mě tady taky chtějí, že mě děti miluji ( no to zas přeháněli) a že mi moc rádi proplatí letenky. Tak sem měla radost, tohle člověka prostě potěší <3 !
Někoho zajímalo jak jsem na tom co se týče stýskání..A musím říct, že vůbec nejsem homesick! Až jsem sama překvapená! Ale tak žejo v dnešní době..? Jsem dennodenně v kontaktu s rodinou a přáteli na sociálních sítí, voláme si.. Takže to opravdu neni nic těžkého být takhle odloučená. Akorát včera taťka slavil naorzky, byla u nás celá rodina a volali jsme.. Tak to jsem popravdě držela slzy, to mě hrozně mrzelo že tam teď s nima nemůžu být:)
No nic mějte se krásně, kdyby vás cokoliv dalšího zajímalo tak se ptejte a já letím pro Ollyho do školy a pak ho snad během odpoledne aspooň na chvilku odtáhnu od pc a donutím ho se mnou hrát monopoly haha.. Já jak začnu hrát jsem nezastavitelná :D

Adel

INSTAGRAM

ASK.FM

FACEBOOK


update z AUPAIR pobytu

18. listopadu 2017 v 17:51 | Adel |  První měsíc
Krásný večer všem.Zkuste hádat odkuď jsem před pár hodinama přiletěla.. Z Mallorci! Ano, v HF jsem nebyla ani dva týdny a už jsem s nima jela na dovolenou. Hlavní důvod proč jsme ale někam jeli, byl ten, že kvůli velké nadcházející komplikaci (článek zde), se dlouho nikam nepodívají a nabídli mi ať jedu s nimi - vše mi platili. Tak jsem jela a nelitovala! Bylo to tam krásný, teplíčko a moře naprosto průzračné.. A počasí bylo taky fajn:) , né šílenej pařák jako v létě že musíte být nonstop v moři, ale dalo se v pohodě ležet na pláži a číst - dala jsem se totiž do Harryho Pottera v AJ! Co ale bylo šílený, tak cesta letadlem.. Tříletej kluk si lehl do uličky a rodiče ho nechali a neřešili, že ho letušky musí přeskakovat.. Pak už ho teda zvedli a začal šílenej řev na celý letadlo, že prostě sedět nebude a nechce nic a ani jejich klasický uplácení sladkostmi nezabralo! A´t si na čechy nadává kdo chce jak chce...že bůh ví jaký to nejsou burani..možná jsou, ale tohle jsem teda u české rodiny ještě nezažila.
Minulý víkend jsem měla sraz s další českou au pairkou Terkou a šli jsme na i360, což je taková bublina která vyjede do cca130metrů a máte krááásný výhled.. No a pak se šlo na pier, který je plný automatů haha. Teď se jdu pomalu chystat ven, protože mám sraz s dalšíma au pairkama a jdem na večeři, tak se hrozně těším, že si zas budeme moc vyměnovat naše problémy s HF :D.

Mějte se krásně!
Adel

INSTAGRAM

ASK.FM

FACEBOOK

2 - čím mě UK udivuje ? (rodiče poslouchají děti)

8. listopadu 2017 v 20:37 | Adel |  ostatni
Přeji vám krásný večer. V tomhle článku budu asi kapku rozzlobená a hned na úvod chci říct, že všechny neházím do jednoho pytle a že soudím na základě mých zkušeností nebo na zkušeností mých kamarádek. Třeba někomu tenhle typ výchovy sedí, ale mně ne a neumím si představit to, že by se to u nás praktikovalo takhle, tak mně nesežerte.

Já se starám o dva kluky (9;3) a každé naše společné jídlo (snídaně) doprovází film v tabletu a pro mladšího film v mobilu. Takže není slyšet vlastního slova a když jim to HD chce vypnout, tak se ten mladší může zbláznit. Celkově eletronika je tady na denním pořádku. Televize pro toho mladšího je zaplá pořád, fakt nonstop dokola, ale jeho stejně baví tak 5 minut.
Další mě fakt rozsekalo to, že jsme šli ven, ten tříletej byl hrozně nachcípanej a celkově mu nebylo dobře a rodiče se ho ptají, jestli chce bundu.. a on že ne. No chápete to ?!? Takže venku ve větru běhal jen ve svetru, nezastrkaný nic a já tam klepala kosu. Měl tam s sebou i koloběžu, ale helma zůstala v autě - proč? Protože se ho rodiče zeptali jestli jí chce a on odmítl. Pak jsme šli do kavárny si sednout ven na zmrzlinu. Fakt nepochopíte.. Zmrzku tam neměli, tak se začal vztekat a rodiče mu slíbili, že jí dostane jinde... Pár minut na to zase chytil jeho záchvat kašle, ale jasně dáme mu zmrzku :))))))) . Přišel čas na večeři a on neměl moc hlad, takže se v tom jídle jen tak pošťoural a za odměnu dostal zmrzku. Já rozhodně nemám zlý nebo přísný rodiče, ale vždycky to probíhalo tak, že buď snim večeři nebo prostě nebude zmrzka. A díky bohu za to, že mě tak vychovali! Takový to " A jednu lžičku za maminku a jednu za tatínka.." to tady vůbec nefrčí :D .

A rodiče dětem nic "nerozkazují".. Mladší byl opruzenej a celý den na všechno říkal " Nooo I don´t want to" a HD mu na to řekl (fakt sem čuměla) "but you have to" .. což je to nejdrsnější co mu řekl. Pak kluk zase stropil scénu, řval, kopal byl NAPROSTO NEPŘÍČETNEJ a HM na mě ať ho nechám vyvztekat. Díky bohu, to mi přišlo konečně nomrální, než aby mu hned zase šoupala milodary pod nos..

No poslední věc u které jsem taky zírala.. Že HM tomu devitiletému ještě pomáhá večer v koupelně a ukládá ho. To mě fakt překvapilo.. Ten článek budu asi časem aktualizovat a přidávat další perly haha..

A určitě ten článek neberte tak, že na ně nadávám.. Mám je hrozně ráda jsou super a včera jsme si hezky popovídali, ale o tom zas jindy <3

Adel

INSTAGRAM

ASK.FM

FACEBOOK


Pocity po prvních dnech jako AU PAIR

4. listopadu 2017 v 13:46 | Adel |  První měsíc
Přeju vám krásné poledne. Tak jsem taky čtvrtým dnem a jsem šťastná :). Narazila jsem na fajn rodinku a nad britskou výchovou se v tomhle článku nehodlám rozčilovat. To že Olly(9 let) i Teddy(3 roky) tráví svůj téměř veškerý čas nad eletronikou bych vlastne mohla brát jako + , protože jím nemusím věnovat tolik pozornosti a moje děti to nejsou haha. Ten malej mi už udělal i pořádnou scénu kdy se vztekal a byl naproso nepříčetnej a řikám vám být to moje dítě srovnám si ho razdva, ale tady to je těžší no. Ale já si na něj nějakou páku vymyslím. Už jsem jela 3x do centra.. Na krásnou pláž a projít se po Pieru a samozřejmě sem zavítala i do Primarku. A je to tady vážně krásné! Moje rodina mi platí jízdenky na městskou, takže super. Včera jsem se sešla i s několika lidmi co tady také dělají au pair, takže to byl fajn večer. A víkend jsem dost spontáně trávila v Londýně

Ale je to zatím i takový, že moc nevim.. Teď je třeba víkend = days off; a já nevim, jak to bude třeba s obědem(jejich hlavní jídlo je večeře), jestli jim mám říct když půjdu ven,nebo tak... Co mě tak štve, že nevim kdy mi končí pracovní doba. Většinou to bývá tak, že když přijdou rodiče z práce. Ale ti mý dost často pracují z domova, takže prostě nevím. Nejradši bych to měla tak, abych třeba jasně věděla že od 6 mam padla. Ale jak říkám, jsem tu čtvrtý den a každý mi řikal že během prvních týdnu přijdu jak na to.

Ještě mám na srdíčku jednu věc. Narazila jsem na holčiu, která byla jako au pair v USA a píše tam jak jezdila kalit, měla pro sebe celé patro.., brala si tam spát kamarádky, pily a tak.. Tak jsem si tak říkala, jaké by to asi bylo tam být jako au pair. Ale má to i svoje nevýhody. Určitě bych se nepodívala na Vánoce domu a do Anglie za mnou na jaře přijedou rodiče a kamarádi a tam by to asi nebylo úplně možné. Takže jsem vlastně šťastná, že jsem tady. Co vy, kam byste radši?

Budu ráda, když někdo z vás třeba mrkne na mojí FB stránku. Byla bych moc ráda, kdyby se to tam podařilo rozjet, abych tam mohla psát i nějaké kratší postřehy. Chystám se napsat článek o stravování tady a i trochu o té výchově - aspoň podle toho jak to je v této rodině, máte zájem?


Mějte se krásně!
Adel

INSTAGRAM

ASK.FM

FACEBOOK


Balení

2. listopadu 2017 v 17:07 | Adéla
Krásný večer všem, v tomhle článku vám popíšu celý proces balení, který vážně nebyl jednoduchý. Balila jsem se průběžně a jsem za to fakt ráda, protože dva dny před odjezdem bych to rozhodně nedala!

První krok co jsem udělala, tak jsem ze skříně vyházela všechno! Ano opravdu všechno a rozdělila to na tři hromádky. První byla věci co nechci ani s sebou ani tady, takže se jich zbavuju, další byla co s sebou a poslední věci, kterých se nechci zbavit, ale ani je nebudu tahat s sebou. Zavazadla jsem s sebou měla tři - jeden velký kufr, kabinový kufr a malou kabelku. Omezení na velký kufr bylo 23kg a já měla 22,5 uf!

No brala jsem si s sebou šíleně věcí a teď když to píšu už z Brightonu a koukám na to s odstupem, tak docela i zbytečnosti..
Nemá cenu sem vypisovat všechno, ale když to shrnu - věci na spaní, něco pohodlného na doma, několik džín, trička, mikyny, a cardigany.. Pak samozřejmě spodní prádlo a dvě bundy. Nejhorší rozhodování pro mě bylo to, jaké si vzít kabelky.. Nakonec mám 4 a jeden baťoh. No občas sama sebe taky nechápu. Pak hygienu - brala jsem si poloprázdné šapmony, aby mi moc nepřidali na váze u kufru, ale abych si hned nemusela nějaký kupovat.. Tohle jsou věci, které jsou asi dost individuální.

Pak jsem rodině taky vezla dárek - 2x lázeňské oplatky, 1 perníkového andelíčka, 2 knížky - obě jsem pořídilana knižním festivalu Tabook, takže jsou trochu netradiční, potom pexeso s krtečkem, projektor s krtečkem a ještě nějakou stolní hru.

Já když se začala balit tak jsem všude hledala rady jak na to.. ale ono to moc nejde sepsat! Takže pokud máte jakoukoliv otázku napiště mi buď sem do komentářů, nebo na Fb,INSTA či ASK - odkazy pod článkem.

Adel


INSTAGRAM

ASK.FM


FACEBOOK


První pocity z AU PAIR pobytu

1. listopadu 2017 v 21:52 | Adel |  První měsíc
Přeji vám krásné odpoledne. Tak jsem tady:). Píšu vám z Brightonu, kde pracuji jako au pair a je to tady krásný! Nebudu vám lhát.. V den odjezdu jsem brečela už od rána a na letišti jsem se proklínala za to, co jsem to měla za debilní nápad někam odjet. Ale jakobych všechny starosti nechala doma. V letadle mě stres přešel a na letišti jsem už zase byla celá nedočkavá haha. Tam mě vyvzedli HD a HM (host dad+host mum) a pak sme jeli k nim. Předem mě varovali, že to nebude normální večer, protože byl Halloween.. Což bylo fajn, ale já padala únavou! Takže první pocity? Jsem v naprosto normální rodině. Nevim proč.. Jestli jsem měla očekávání zkreslené filmy, ale očekávala jsem nějaký boháče, kteří to doma budou mít dokonale uklizený. Oni jsou úplně normální a hračky se dětem válí všude po baráku:).

Jsem hrozně ráda za vaše reakce, že vás články o mém pobytu budou bavit. Proto jsem se rozhodla založit FB stránku, kterou najdete zde a budu ráda když se vám bude líbit. Na blog chci totiž psát delší články a tam jen takové kratičké postřehy... Jako například mé zážitky z toho, když jsem se dnes rozhodla sama podívat do centra Brightonu.


Mějte se krásně!
Adel


INSTAGRAM

ASK.FM

FACEBOOK