Říjen 2017

Poslední update před odjezdem

29. října 2017 v 18:24 | Adel |  Před a mimo UK
Krásný děštivý večer vám přeji. Ta vichřice venku je vážně šílená co? Podzim mám hrozně ráda, ale když to venku vypadá takhle, tak to je šílenost. Děkuju všem za milé komentáře u předchozího článku. Když si čtu ty povzbudivé reakce, tak se těším o to víc! Kdo by nevěděl, tak v úterý odjíždím do Brightonu, kde budu nějaký čas pracovat jako au pair. Sice jsem se ve středu byla loučit v Praze s bývalíma spolužákama a musím říct že když jsem tam viděla hospodu plnou studentů, tak mě na jednu stranu mrzí, že se tenhle rok o studentský život připravím. Ale na druhou stranu jsem si jistá tím, že v Anglii to bude stát za to! Takže pokud víte o někom, kdo o tom vyjet taky uvažuje, tak mu na mě klidně dejte kontakt a ráda s čímkoliv poradím. Už jsem se začala balit, ale o tom ještě určitě sepíšu samostatný článek. Poslední co vám chci napsat je to, že během víkendu jsem šla ještě na dvě rozlučkové večeře, jednou klasická restaurace a podruhé indická a obě večeře byly výborný! Takže kdybych tu náhodou měla nějakého táboraka, nebo z okolí Tábora tak Terasu Jordán a Indickou můžu jedině doporučit!

Mějte se krásně a příští článek bude už z Brightonu

AdélaINSTAGRAM

ASK.FM


Týden + jeden den do odletu

23. října 2017 v 19:06 | Adéla |  Před a mimo UK
Krásný večer vám přeji. Přijde mi vážně neuvěřitelný, že mě čeká poslední týden v mém milovaném domově. A pak se na necelý rok odstěhuju do krásného anglického Brightonu, kde budu pracovat jako au pair. Dneska jsem si sepsala seznam jídel, který si chci před odletem ještě dopřát, protože mamka je vážně super kuchařka! Mimochodem, nemáte tipy na nějaké fajn knížky? Chci si s sebou alespoň tři vzít, protože mě čtení hrozně baví, tak ať jich mám aspoň pár než se ponořím do anglické literatury haha. Baví mě knížky od Hartla, Třeštíkové, ale nebráním se ani detektivkám. Poslední věc, co vám chci ještě dneska napsat je ta, že jsem dnes navštívila optiku na přeměření očí. No zase se mi zhoršili jak blázen! Na jedno oko mám 4 dioptrie a na druhé 3 a čtvrt, takže bez čoček(brýlí) jsem vážně slepoň největší. Na fotce pod článkem je fotka knížky, kterou mi doporučila jedna holčina, tak jestli jí znáte dejte vědět. Mějte se krásně!

Adéla

neočekáváné a VELKÉ komplikace

22. října 2017 v 19:38 | Adéla
S rodinou jsem měla téměř všechno domluvené, zbývaly mi zhruba dva týdny do odjezdu a v tom mi ve čtvrtek přišel email od Aleca.

Byla to dost dlouhá zpráva, tak jsem ji jen přelítla očima a už mi bylo jasné, že se něco posralo. A taky že jo!
Alec mi psal, že byla Carrie před několika dny diagnostikována rakovina a o ni se teď rozhodují, jak to všechno bude dál - aby to byo co nejlepší pro ně, jejich děti a i pro mě.

Psaly, že by o mě pořád dost stáli, ale že samozřejmě pochopí, když toho na mě bude moc a nebudu chtít přijet. Následující plán byl takový, Carrie půjde na operaci a pak bude doma a bude chodit na chemoterapii a Alec prý bude o dost víc pracovat z domova. On sám přesně podle mě neveděl, jak to všechno sepsat dohromady, ale to hlavní bylo, že prostě nebudou fungovat jako normální rodina, nebudou tam tolik pro mě a že mi třeba nebudou tolik ukazovat okolí. Snad chápete co tím Alec chtěl říct. V závěru ještě napsal, ať neodpovídám hned a vezmu si pár dní na promýšlení. Že tedy chápou, pokud se mi nebude chtít přiletět a že mi v tom případě, proplatí letenky, ale že jedno z řešení by bylo přiletět a zjistit jak to jde a buď bych se po Vánocích, kdy letím domu vrátila, nebo zůstala v ČR.
Den na to, mi přišel mail od Elaine (paní z Brightonu, která mi pobyt domluvila) a psala, že už o všem ví, že má zkušenost zž s jednou au pairkou, které se to takhle zkomplikovala, ale že si jí její rodina zamilovala a zůstala u nich ještě dýl, než původně plánovala. No uznejte sami.. když jste s někym v takovéhle situaci, tak se prostě poznáte úplně jinak. A taky se přikláněla k řešení ať to zkusím alespoň do Vánoc.

Moje rozhodování

Byla jsem teda docela dost v šoku a moc nevěděla jak dál. Mamka, která byla u toho když mi mail přišel tak mi okamžitě řeklam ať URČITĚ letím, že teď mě tam budou potřebovat o to víc a že mojí pomoc hrozně ocení. Kdežto táta byl PROTI. Říkal, že jim určitě budě nepříjemné, když v téhle situaci budou mít doma ještě nějakou cizí holku a že ta maminka bude chtít pravděpodobně trávit veškerý svůj čas kolem svých dětí a né aby se jí o ně staral někdo cizí. Řekl mi ať zatím neodpovídám, ale ať si intenzivně začnu hledat novou rodinu - táta totiž ten víkend odjíždel na dva měsíce do Himalájí a to celou situaci ještě víc komplikovalo.

Mamka mi ale říkala, že se mě tím táta snaží chránit, že nechce abych tam jela. Proč si takhle komplikovat život? Když bych mohla být v rodině, kde by bylo všechno jednodušší. Nakonec jsem se s ním dohodla tak, že do Vánoc to tedy zkusím, ale že se budu poohlížet i po jiné rodině.
Mimochodem všichni ostatní ať moji kamarádi, nebo přátelé rodičů taky byli pro. Starší sestra, které je už něco před třicet taky řikala ať jedu, že ná na to mám psychicky. Že Anička( další sestra) by to určitě nedala, ale že já na to tu povahu prostě mám. Tak jsem se rozhodla, že pojedu.

V pondělí jsem jim tedy napsala mail, že jsem jim v úvodu děkovala za upřímnost v téhle situaci, napsala jsem jim jak se k této situaci tedy stavím - že přijedu, respektive že to zkusíme do Vánoc a v závěru jsem jim ještě napsala moje pochybnosti. Jestli o mě opravdu stojí a že třeba budou preferovat soukromý. Hned další den mi Alec odpověděl, že je rád jak jsem se rozhodla a že o tom samozřejmě dlouho přemýšleli, zda mě tam chtějí a že ano. Tak tedy jedu no!

Jak by jste se rozhodli vy? Určitě mi dejte vědět do komentářů, tohle je věc která mě vážně zajímá!

Adéla


Týden před odjezdem

21. října 2017 v 20:45 | Adéla
A
hoj! V tomhle článku vám píšu o tom, jaký všechny věci jsem ještě zařizovala pár dní před odjezdem. Díky bohu, jsem povahově taková, že nikdy nic nenechávám na poslední chvilku a dost z tědlech věcí jsem zařizovala už třeba dva týdny před odjezdem.

ROZLUČKA

Začnu asi od jedné z méně důležitých věcí i když ve skutečnosti snad ta nejdůležitější. A to rozlučka! Tu jsem měla dokonce asi tři týdny před odjezdem, protože najděte vyhovující termín žejo.. Takže pak bylo vtipný, když se následující v pátek v hospodě někdo divil, co tady sakra pořád dělám :-D . V den rozlučky, jsem se dozvěděla tu velkou komplikaci o které si můžete přečíst tady. Takže jsem všechno zrušila, protože jsem na nic neměla náladu a byla psychicky docela rozložená. No asi tři hodiny před původním začátkem sem zase všechno zorganizovala a jsem za to šťastná! Všichni mě podpořili v tom ať jedu, protančila střevíce a dostala pár dárečků. Ostatní jsem ž využila, tak dole pod článkem máme fotku ty nejroztomilejší věci co mi dala Simča. Totálně mě dojala a je to vážně krásný!

ÚKLID A NÁSTĚNKA

Další věc kterou jsem měla před odjezdem udělat, byla ta abych si perfektně uklidila pokoj a na nic důležitého se mi nikam neztratilo. Do jedný poličky jsem dávala jen věci, které se týkají odjezdu a pobytu a vyrobila jsem si nástěnku, kde jsem měla dva papíry.
Jeden byl KOUPIT UK - tam byly dárky a hygienické potřeby.
Další byl ZAŘÍDIT UK - věci jako oběhat doktory, zařídit pojištění jsem měla už dávno odškrtané a věci které tam zbyvali vám napíšu níž.

VYMĚNIT PENÍZE

Měnila jsem si zhruba 3000 Kč na libry a měla s sebou mojí debitní kartu, kde jsem měla o dost víc. Ale určitě si s sebou vemte i tu hotovost!

PLNÁ MOC

Zařizovala jsem si plnou moc, kde jsem zmocňovala mamku. Nikdy nevíte co bude potřeba během vašeho pobytu, takže si ji určitě zařiďtě. Na internetu najdete několik vzorů a povrdí Vám jí třeba na poště.

ONLINE CHECK-IN

K tomu asi není co dodat. Online jsem se odbavila vytiskla letenku - projistotu 2x. A uložila jsem si jí k deskám, kam jsem si rovnou přihodila i pas, ať mám vše pěkně dohromady.

OPTIKA

Ačkoliv jsem už všechny doktory měla oběhané dopředu - celý říjen jsem trávila trháním moudráků. Tak jsem tam na poslední chvíly ještě musela připsat optiku, protože jsem pořád cítila jak se mi zhoršují oči a hlavně jsem si potřebovala nakoupit kontaktní čočky do zásoby.

BALENÍ

Samozřejmě sem patří i balení, protože jsem se balila průběžně. O tom jsem ale sepsala samostatný článek, který si můžete přečíst tady.
Adéla