První skype hovor s rodinou

25. září 2017 v 16:49 | Adéla
Ahoj, dneska vám napíšu o tom jak probíhal můj první skype hovor s rodinou. Pochopitelně jsem byla trochu nervózní, ale na sebevědomí mi dodávalo to, že s nima pořád komunikuji z tepla domova!

Volali, zvedla jsem to, sekl se mi notebook.. KLASIKA ;-), než se mi stačil zrestartovat stáhla jsem si skype do mobilu a pak vypátart to heslo (???) no, řeknu Vám, zapotila jsem se dřív než jsem je stačila pozdravit ;-)).

KDO SE ÚČASTNIL NAŠEHO HOVORU

Takže samozřejmě já, pak Alec i Carrie a jejich starší syn. Všichni byli hrozně sympatičtí a usměvaví! Ten syn byl super, například jsem mluvila o domácích úkolech a on řekl " hmmm homeworks" a smáli jsme se. Pak tam začal zlobit, tak bylo fajn vidět, že pojedu do "normální" rodiny. Obě strany - oni i já - jsme měli po celou dobu zaplé webkamery.

JAK NÁŠ HOVOR PROBÍHAL

Mám pocit, že snad prvních 10 minut jsme se vítali a říkali si jak se rádi poznáváme a usmívali se na sebe skrz webkamery. Dále na mě oni měli několik otázek a poté jsem měla i možnost se jich na cokoliv zeptat. U loučení to bylo pak takové zvláštní, moc sem neveděla jak hovor ukončit, ale to je takový můj malý osobní handicap. Moc nemám ráda telefonování a většinou hovor utnu (omylem, slibuju!) v půlce věty ;-)

O ČEM JSME SE BAVILI

Oni se mě ptali na fůru věcí, například co jsem dnes dělala (pochlubila jsem se tím, že jsem se akorát vrátila z jednoho hlídání), co umím vařit ( ironie, že jsem předchozí den vařila rajskou, ale v tu dobu mě napadly jen těstoviny a pizza - naštěstí jsem to "zachránila" tím, že jsem řekla, že podle dobrého receptu uvařím cokoliv) a na spoustu dalších možných věcí. Co DOPORUČUJU, tak si připravit seznam věcí, na které se chcete zeptat, tak jsem to já udělala a ještě jsem si na internetu našla "doporučené" otázky (http://www.lochneska.cz/au-pair-zkusenost, http://lifetrip.blog.cz/1105/rozhovor-s-rodinou-ma-au-pair-rict-ano-ci-ne)
Určitě Vám radím, aby jste se rodiny zeptali zda už měli nějakou au pair a pokud ano tak se s ní později spojit. Oni mi dali kontakt na Saru a jí jsem se zeptala na dalších spoustu důležitých informací a ona mi všechny poskytla z jiného pohledu, než je hostitelská rodina a uklidnila mě ať se ničeho nebojím.

MOJE POCITY Z HOVORU

Úplně super natěšené! Už předtím jsem se těšila, ale měla jsem obavy co to bude za rodinu.. A po našem skype hovoru ze mě všechno spadlo a letěla jsem mamce celá nadšená do kuchyně oznámit, jak jsou fajn a jak se na ně hrozně těším.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 snowy-christmas snowy-christmas | E-mail | Web | 25. září 2017 v 17:02 | Reagovat

Stejně podle hovoru člověk nepozná realitu potom, žejo.. :) Ale jestli byla realita potom stejně super, tak je to jedině dobře. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama