Proč jsem se rozhodla vycestovat jako au pair?

25. září 2017 v 13:39 | Adéla
Ahoj, v tomhle článku Vás chci seznámit s tím, co mě vedlo k tomu vycestovat.

K počátečnímu impulsu se musíme vrátit o dva roky zpátky. To bylo v dob, když se starší sestra rozhodovala na jakou půjde VŠ, padla varianta že může vycestovat do zahraničí a to bych jí popravdě snad záviděla ještě víc, než její přesun do Prahy ;-) . V tu dobu jsem si řekla, že proč ne.. že by mě jednou taky bavilo jt do ciziny. Ona ale nakonec šla studovat do Prahy.

Další důvod je, že jsem ve 3. ročníku mé SŠ navštívila na dva týdny Londýn v rámci Erasmus+ a do toho města/země jsem se zamilovala! Nebyl to klasický školní zájezd, ale bylo to pojato jako pracovní stáž, takže dopoledne a část odpoledne jsme trávili v práci a zbytek dne jsme měli sami pro sebe s tím, že jsme obdrželi kapesné a měli neomezěne nabitou oyster card .. no představte si ten luxus ;-).

Další z důvodů byl určitě ten, že se začátkem letních prázdnin přestěhovala do Londýna jedna z nejlepších kamarádek. Už v tu dobu jsem sice věděla, že já budu chtít jít do Brightonu, ale co.. Do Londýna to za ní budu mít snad blíž než teď do Prahy a je super pocit tam jet s vědomím, že tam někoho prostě mám.

No a teď asi ty hlavnější důvody.. ;-)

Moc mi nevycházely vysoké školy.. Sice jsem se dostala na 2 obory do ČB, ale jak ta škola, tak to město mě absolutně nelákají, takže popravdě ani nevím proč jsem si tam dala přihlášku.. asi abych měla dobrý pocit, že jsem se alespoň někam dostala.
Pak jsem se v Praze dostala i na VOŠP - Vyšší odborná škola publicistiky, kam jsem chtěla a je pro mě stále lákavá, takže to ve finále bylo rozhodování VOŠP x AUPAIR .. No a co vyhrálo už asi víte ;-) . A teď tady znovu slavnostně slibuji, že si školu 100% dodělám. Vím to!

A proč jsem dala přednost té cizině před VOŠP? Sice to je obor, který by mě bavil a zajímal.. ale upřímně si pořád nejsem úplně jistá co by mě ze všeho nejvíc bavilo studovat a jednou dělat. Tak nebudu rok platit nemalé školné, ale radši zjistím za ten rok co opravdu chci, co mě bude bavit a hlavně si pořádně zlepším AJ.

Bylo to docela těžké rozhodování. Jedna ze sester mi radila, ať jdu určitě do ČB, že ty vědomosti co tam za rok získám, se mi pak můžou hodit například do příjmaček na další rok, ale já nevim no. Mám prostě pocit, že potřebuju změnu... vypadnout a prostě se naučit být sama za sebe.
Věřte ale, že to bolí.. vypadnout z vašeho milovaného teplého domova.

Adéla
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama