Celý proces hledání rodiny

25. září 2017 v 15:02 | Adéla
Tak.. to bude asi docela složitější to dát všechno dohromady!
- případě JAKÝCHKOLIV DOTAZŮ mi pište komentáře a já vám ráda odpovím, případně to můžeme probrat na mailu. Přesně takováhle pomoc se mně dostala když já hledala rodinu a slibuju, že vám poradím ještě líp!

Když jsem se rozhodla, že jako au pair vycestuji první volba pro mě byla jasná - student agency. Proto jsem tam v červnu byla, odvážěla si domu kupu papírů, paní jsem slíbila že vše vyplním do konce červena a ona naoplátku mě, že když půjde vše hladce v září bych mohla odjet... Tak to zní super, co ;-) ? Pak se do toho, ale začal motat táta, že mi to domluví přes známí co má v UK a najednou mi to znělo ještě líp. Bohužel se to tím všechno zkomplikovalo, byl konec srpna a já neměla vyplněné ani slovo pro Student Agency a ani rodinu od táty. Bezva!

!Proto jsem se rozhodla, že si to zařídím sama!

Měla jsem jasno v tom, že chci do Brightonu! Tak jsem si našla asi 3 skupiny na FB a klíčové slova byli vždy něco jako AU PAIR BRIGHTON, takže moje jediná rada - hledejte a najdete pokud teda nechcete do nějakých bezejmenných kotěhůlek.
Vložila jsem tam vlastní příspěvěk ( viz foto) nebo odpovídala na příspevky od rodin a nestačila jsem se divit, kolik jsem měla nabídek. BOHUŽEL JSEM JICH POLOVINU ODMÍTALA a co si pamatuji tak nejčastější důvody byli - velké odlišnosti v náboženství(muslimská rodina), bydlení úplně mimo od mého vysněného Brightonu, málo peněz, nebo mi prostě nebyli sympatičtí.

PAK JSEM KONEČNĚ NAŠLA RODINU, která se mi líbila a podle všeho i já jim. Navzájem jsme si psali, že jako ok, že vypadáme fajn a pak začal ignor ;-) . Rodině jsem psala, jestli můžeme dát skype hovor, jestli mě pořád chtějí nebo mám hledat novou, jestli můžou odpovědět.. všechno bylo na messengeru označené jako "zobrazeno" a veřte, žě mě to v tu chvilku vytáčelo víc, než když mi to zobrazuje nějaký kluk ;-) . No pak odepsali, že mají asi ještě 20 zájemců, ať se uklidním, že oni se ze mě a mých zkušeností rozhodně nepose*ou. Jasně, že ne takhle doslova, ale vyznělo to tak. Půlka září pryč a zase jsem byla namydlená.

Svoje inzeráty jsem zvěřejnila i na stránku jako aupairworld A CO MI PŘIŠLO SUPER, když mi napsala na FB Marťa z https://www.aupairvuk.com/ a nabízela mi jejich pomoc (bohužek nenašla žádnou rodinu v Brightonu a já už začala přemýšlet i nad tm, že to něj prostě nemusím za každou cenu). Následně jsem dala další inzerát na FB (češi+slováci Brighton), kde mi jeden týpek poradil stránku GUMTREE!!!!

Odpověděla jsem tam na několik inzerátu a pak mi skočil mail od Elaine, že pomáhá rodinám hledat aupairky jestli o to stojím a že mi nějakou v Brightonu může pomoct.

DOMLOUVANÍ S ELAINE A MOJÍ RODINOU, SKYPE HOVOR

S Elaine jsme byly téměř dennoděnně v kontaktu a pak mi poslala rodinu Aleca a Carrie s jejich dvěma syny. Proběhl skype hovor s rodinou (o tom jak probíhal si můžete přečíst tady) a pak po mně chtěla zasalt
2x reference od rodin, kde jsem hlídala, 1x charakter. reference například od učitelky, vypis z rejstříku trestů a lékařskou zprávu. Po zaslání všech těchto věcí jsem obdržela ...
Článek o komunikaci s rodinou před odjezdem si můžete přečíst zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama